1Banki uwielbiają przedsiębiorców, wszystkich bez żadnych wyjątków. To oczywiste, ponieważ przedsiębiorcy o wiele częściej potrzebują dodatkowych środków finansujących podejmowane przez nich działania aniżeli klienci indywidualni. Poza tym wolumen kredytów indywidualnych a firmowych to również kolosalna i znacząca różnica. Dlatego wiele banków ma naprawdę rozbudowaną ofertę dla klientów firmowych. Produkty kredytowe są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, a każdy kredyt jest niemalże skrojony na miarę. Zasadniczo oferta banków różni się jedynie dostępnością do kredytów. Każdy bank ma swoje indywidualne wymagania wobec klienta firmowego i jego finansowej zdolności do wzięcia zaangażowania na firmę. Ale każdy bank czeka tylko na to, aż w progu jego drzwi pojawi się klient firmowy potrzebujący dodatkowych środków na swoją działalność od banku właśnie.

Klienci firmowi mają do wyboru kilka produktów kredytowych dedykowanych dla firm właśnie. Są to pożyczki gotówkowe z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia, karty kredytowe dla firm, kredyt obrotowy i inwestycyjny, linie kredytowe oraz oczywiście leasing operacyjny i finansowy. Każdy z tych produktów to oczywiście inne warunki spłaty, ale również inne oprocentowanie, a co za tym idzie również inne zyski dla banku. Do wszystkiego jednak kluczem dostępu jest posiadanie firmowego rachunku bankowego i jakiejś historii obrotów, a na pewno absolutnym minimum są przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.

Najpopularniejsze od wieków są oczywiście pożyczki gotówkowe w formie z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia. Jest to zawsze kredyt celowy na konkretną inwestycję, który potem rozłożony jest na konkretną i żądaną przez klienta liczbę rat. Nie jest to trudne do spłacenia, klient ma konkretną kwotę w ręku i może z nią zrobić cokolwiek chce. Pożyczka gotówkowa to w praktyce to samo, co kredyt inwestycyjny. Czy innym, ale nie mniej ciekawym, jest linia kredytowa. Tutaj z kolei możemy mówić o przyznaniu klientowi określonej kwoty w formie limitu w rachunku. Klient może wykorzystać linie na dowolny cel, a co najważniejsze dostęp do tej gotówki może mieć w każdej chwili, kiedy będzie to tylko potrzebne. Podobnym produktem do linii kredytowej jest kredyt obrotowy.

Jednym z ciągle popularnych produktów dla firm jest karta kredytowa. Jest to nic innego jak karta powiązana z rachunkiem, na którym bank oferuje możliwość wykorzystania debetu. Dzięki temu klient może korzystać z pieniędzy banku, ale musi je zwrócić. Debet można wykorzystać gotówkowo bądź bezgotówkowo, przy czym ta pierwsza opcja w przypadku karty kredytowej jest nieopłacalna. Pobranie gotówki z karty kredytowej z bankomatu to odwiecznie największy błąd, jaki może popełnić użytkownik karty kredytowej.

Na koniec jeszcze dwa zdania o leasingu, który jest najtańszym sposobem finansowania zakupu środków trwałych. Leasing to nic innego jak skredytowanie nam zakupu środków trwałych przez bank, jednakże z ustanowieniem własności na bank do końca spłaty leasingu. Wszystkie raty leasingu można wrzucać w koszty, a odsetki od takiego kredytowania są wręcz minimalne a już na pewno najmniejsze spośród wszystkich innych opcji kredytowych. Dla każdego przedsiębiorcy zawsze najlepiej jest, kiedy inwestuje on jednak swoje własne pieniądze.