16447022_lFirmy działające na międzynarodową skalę w ostatnich latach mogły poczuć ogromną ulgę. Ulgę, która jednocześnie jest ogromnym ułatwieniem działalności związanej z koniecznością transakcji walutowych międzynarodowych. Wiąże się to zarówno z zmniejszającymi się kosztami przelewów międzynarodowych jak i ułatwionym dostępem do wymiany walut. Wszystko to oczywiście dzięki kantorom online, które w sposób niesamowicie znaczący zrewolucjonizowały międzynarodowe transakcje walutowe. Bo zarówno duże i małe firmy od wielu lat poszukiwały sposobu na to, ażeby międzynarodowe przelewy w walucie były dla nich jak najtańsze. A jeszcze niedawno niosły one za sobą bardzo duże koszty.

Firmy, które operują w walutach obcych i dokonują w tych walutach przelewów, mają swoje konta walutowe w bankach. Jeszcze kilka lat temu, przelew w zagranicznej walucie wiązał się z koniecznością przejścia kilku etapów, zanim w końcu można było puścić finalny przelew. Najpierw trzeba było iść do banku wypłacić środki z konta w polskich złotych. Potem należało znaleźć kantor z najkorzystniejszą ceną waluty do wymiany. Następnie, czasem na kilka razy, dokonać wymiany waluty w takim kantorze, oczywiście wcześniej jeszcze negocjując kurs. Po dokonaniu wymiany trzeba było wrócić do swojego banku i dokonać wpłaty na konto w walucie, w której zamierzamy dokonać przelewu. Wpłata na konto walutowe chyba w każdym banku jest płatna, stąd też przedsiębiorcy nie tylko tracili czas ale i bardzo dużo pieniędzy.

Dzisiaj, dzięki temu, że kantory istnieją w Internecie i są dostępne dwadzieścia cztery godziny na dobę on-line, koszty powyżej opisanej operacji zmalały kilkukrotnie. Czas operacyjny potrzebny do wykonania przelewu zmalał z kilku godzin do kilku minut. Zatem zysk w czasie jak i w gotówce dał wiele do zrozumienia właścicielom i prezesom firm, którzy dzisiaj wolą zrobić taką transakcję bez wychodzenia z domu. Przecież w chwili obecnej wystarczy jedynie zarejestrować się w jednym z dostępnych przez Internet kantorów. Potem wykonujemy przelew z konta w złotówkach na konto kantoru a ten po kilku chwilach odsyła Nam walutę na konto walutowe. Walutę taką możemy od razu puścić przelewem dalej a wszystko trwa maksymalnie kilka minut. Prawda, że to nadzwyczajnie proste?

Koszty całej operacji spada do minimum i wynosi tyle, co jeden przelew krajowy w polskich złotych na konto w swoim banku. W swoim, ponieważ cała transakcja jest zrobiona w taki sposób, że pieniądze idą na konta błyskawicznie, ponieważ do ich przesyłania wykorzystuje się konta w tych samych bankach. To znaczy, że kantory mają konta praktycznie we wszystkich bankach. Przynajmniej, jeśli chodzi o te kilka najpopularniejszych walut. Wymiana waluty w kantorze internetowym to korzyści dla każdego, kto się decyduje na takie rozwiązanie. I co ważne, jest to w stu procentach bezpieczne. Przesyłanie pieniędzy odbywa się za pomocą zwykłego przelewu i to w obie strony. Nie ma zatem żadnego ryzyka, że pieniądze gdzieś przepadną, ponieważ są one zabezpieczone przez potwierdzenia wykonania przelewów. A kantory internetowe mają dzisiaj za dobrą renomę, żeby móc sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę wizualną.