Warto już na samym początku powiedzieć to, że pracownik produktywny może przynosić większe zyski firmie a także spodziewać się z możliwych premii w przypadku swojej pracy. W jaki sposób tak właściwie należy poprawiać swoją wydajność.

Pierwszą rzeczą o której należy powiedzieć związane jest z podejściem. Idąc do pracy zamiast powtarzać o tym, że to kolejne pójście związane jest z pójściem w miejsce, którego nie znosimy przedstawiamy to zdecydowanie inaczej. W tej sytuacji warto powiedzieć o tym, że w tym przypadku dodać, że po raz kolejny się obudziliśmy i jest znakomity dzień na to aby tak w zasadzie można iść spotkać się z przyjaznymi współpracownikami.

Po przebudzeniu aby zwiększyć swoją wydajność należy przede wszystkim wykonać jakieś podstawowe ćwiczenia rozciągające. Tym razem zamiast dłużej leżeć o pięć minut w łóżku warto się zdecydować na to aby wykonać kilka brzuszków czy pompki. To właśnie taki sposób może nas doskonale wprowadzić w kolejny dzień i bez względu na to czy to piątek czy poniedziałek.

W pracy nie należy ulegać rutynie. Warto zmieniać schemat swoich działań. Nie należy za każdym razem wykonywać swoich zadań w takiej samej kolejności. Zamiast tego można ułożyć swój plan, każdy na inny dzień. Dzięki temu nasza praca nie będzie żadną szara monotonnością.

Aby przychodzić do pracy wypoczętym należy się wysypiać. Najważniejsza sprawa dotyczy tego aby spać odpowiednią ilość czasu. Optymalna liczba związana jest z liczbą godzin 7 lub 8. Dzięki temu można liczyć w pracy na zwiększoną produktywność.