bookkeeper-1016299_1280Każdy, kto zakłada własną firmę czy nosi się z zamiarem rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej bardzo często stawia pierwszy krok kierując się w stronę biura księgowego. Zazwyczaj wygląda to w taki sposób, że biuro księgowe do którego udamy się z zapytaniem dotyczącym otwarcia własnej firmy i rozliczeń z nią związanych uzurpuje sobie już prawo do współpracy. Ale i większość zainteresowanych i pytających wraca już do tego biura, w którym było z jakimś pytaniem i zazwyczaj podpisuje z tym biurem umowę na prowadzenie księgowości. Jeżeli oczywiście taka zainteresowana osoba decyduje się na otwarcie swojej firmy. No dobrze, ale w zasadzie to jakie płyną korzyści z tego, że się z biurem rachunkowości czy księgowym współpracuje? Najważniejszą jest chyba to, że cedujemy na biuro odpowiedzialność na wypadek kontroli skarbowych. Wszelkie kontrole urzędników są prowadzone wówczas w biurze księgowym i  nie trzeba się martwić tym, że ktoś będzie siedział w Naszej firmie i sprawdzał prawidłowość dokumentów finansowych. Tym bardziej, że większość działalności jednoosobowych prowadzona jest w domu.
Korzystanie z usług profesjonalnej obsługi księgowej to również aspekt taki, że jesteśmy na bieżąco informowani o wszystkich zmianach dotyczących prowadzenia firmy jeśli chodzi o kwestie księgowe. Im większe biuro księgowe i bardziej renomowane tym większa jest pewność, że wszystkie zmiany w prawie i ustawodawstwie biuro ma w małym palcu. I na bieżąco będą o zmianach informować klientów, tak, żeby Ci nie mieli potem żadnych problemów wynikających z braku wiedzy czy odpowiedniej informacji. Kolejną zaletą jest to, że możemy zlecić trzymanie wszystkich naszych dokumentów finansowych w siedzibie biura. Nie musimy wówczas zaprzątać sobie szafy czy inne miejsca w domu na firmowe dokumenty. A naprawdę wystarczą dwa lata działalności, żeby się tego uzbierały naprawdę solidne segregatory.
Największą zaletą tego, że prowadzenie swojej księgowości zlecimy profesjonalistom od księgowości jest jednak to, że zawsze możemy mieć pewność, że nasze dokumenty rozliczane są w sposób prawidłowy i zgodny z literą prawa. Dodatkowo należy znaleźć biuro księgowe, które w swoim działaniu jest kreatywne. Kreatywność w księgowości wiąże się z minimalną kwotą podatku do zapłacenia a informacje w jaki sposób można legalnie obniżyć podatek możemy zaczerpnąć właśnie w biurze księgowym. I to wszystko za niewielką opłatą, jaką pobierają tego typu biura. Te opłaty są naprawdę niewielkie w porównaniu z tym, jaki zakres obowiązków i odpowiedzialności ciąży na księgowych. Zajmowanie się finansami Waszej firmy to jednak dla każdego biura księgowego chleb powszedni, dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów i mieć pewność, że finanse naszej firmy prowadzone są w sposób właściwy, a my nie poniesiemy żadnych konsekwencji ponieważ nie będzie żadnego powodu, dla którego mielibyśmy takowe ponosić. Skorzystanie z biura usług księgowych to też doskonała droga do tego, żeby poznać wszystkie możliwości na to jak płacić jak najmniejsze podatki oczywiście zgodnie z prawem a nie wbrew niemu.