Za kilka dni rozmowa kwalifikacyjna. Przygotowanie do niej, powinno być nauczeniem się przez Ciebie odpowiadać na najczęściej zadawane pytania w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Odpowiednie podejście do najbardziej podchwytliwych kwestii, poruszanych przez rekrutera zaprezentuję Cię w dobrym świetle. Istnieją pytania, które najczęściej pojawiają się na rozmowie kwalifikacyjnej do http://liroument.co.pl/.

Dlaczego Pana/Panią warto zatrudnić? Skomplikowane pytanie, ale nikt nie powiedział iż nie można wyjść z niego obronną ręką. W jak dyplomatyczny sposób należy na nie odpowiedzieć? Skuteczne może być to, aby powiedzieć o wcześniej zdobytym doświadczeniu lub o ukończonych kursach. Przykładowo możesz oznajmić rekruterowi, że z 3letnim doświadczeniem w obszarze programowania w C++ możesz być przydatny firmie.

Niech Pan/Pani wymieni swoje słabe strony. To pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej jest jednym z cięższych. Wyjdziesz z niego całkiem dobrze, jeśli zaczniesz opowiadać o tym co robisz, aby zmniejszyć swoje słabości. Informacja o tym, że zapisałeś się na kurs języka niemieckiego to cenna wskazówka dla rekrutera, że się rozwijasz.

Dlaczego właśnie ta firma? To pytanie rekrutera ma ukryty cel – przedstawiciel HR zamierza się dowiedzieć o tym czy wysłanie przez Ciebie CV do firmy, to świadomy wybór. Odpowiedź, której nie należy użyć brzmi, że przeszło się obok gmachu budynku i widok loga jednostki był interesujący.

Niech Pan/Pani wyjaśni dlaczego nastąpiła rezygnacja z poprzedniej firmy. Będąc bezrobotnym należy opowiedzieć o odejściu z poprzedniego zakładu pracy w korzystny sposób. Pracując w innej organizacji warto powiedzieć, że to w nowej firmie będziesz rozwijać umiejętności i wspomagać działanie jednostki.

Dlaczego to właśnie Pan/Pani idealnie nadaję się na to stanowisko? Odpowiedź na jaką się zdecydujesz powinna być przemyślana. Przedstaw to, że to Ty będziesz unikalnym ,,produktem” w danej organizacji. Warto opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym, certyfikatach oraz odbytych szkoleniach.